Www.rinesa-mp3.webs.com Me Ne Gjithmon Afer Vendlindjes Tuaj www.rinesa-mp3.webs.com

Ju Po Argetoni Me RadioRinesa

   
  Radio 24/7 Online
  Lajme
 
Gati rezoluta për çështjen çame: Të njihet genocidi grek, të rikthehen pronat
 
PDIU: Të hënën në Kuvend rezoluta për zgjidhjen e çështjes çame. Të njihet genocidi grek mbi çamët, të rikthehen pronat, qeveria të bejë të njohur çështjen në BE dhe NATO.
REZOLUTA E PLOTE PËR ZGJIDHJEN E ÇËSHTJES ÇAME
PDIU, Tahiri: I vetmi gjenocid i padënuar në Ballkan, ai i grekëve
Ministria e Jashtme greke: Çështja çame nuk ekziston KOMENTO (41)
Beja: Refuzimi i statusit kandidat Shqipërisë, fajin e ka opozita
Beja: Refuzimi i statusit kandidat Shqipërisë, fajin e ka opozita
Një ditë para mbledhjes së ministrave të Bashkimit Europian në Bruksel ku Shqipërisë pritet ti refuzohet statusi i vendit kandidat për të tretin vit radhazi, kreu i komisionit të jashtëm Fatos Beja bën fajtore opozitën për këtë dështim të radhës.
VIDEO: Beja: Refuzimi i statusit kandidat Shqipërisë, fajin e ka opozita KOMENTO (5)
Bora pushton vendin, veriu pa energji, dhjetëra mjete bllokohen në Qafë Plloc
Bora pushton vendin, veriu pa energji, dhjetëra mjete bllokohen në Qafë Plloc
Ulja e temperaturave si dhe reshjet e shumta të shiut e borës, kanë bërë që shumë komuna në zonat malore të përballen me probleme, ndërsa dëbora ka vështirësuar qarkullimin e mjeteve në disa akse rrugore. Kufizime të energjisë elektrike në disa qytete, kryesisht në veri. Në Qafë Plloç të Pogradecit raportohet për bllokimin e dhjetëra mjeteve nga bora.
Fier, Gjanica del nga shtrati, përmbyten shumë shtëpi e biznese
Tiranë, Lana rrezikon shembjen e banesës, familja kërkon ndihmë KOMENTO  in ALLs
US Dollar flag USD 108.08
Australian Dollar flag AUD 113.33
Canadian Dollar flag CAD 109.44
Swiss Franc flag CHF 115.65
Chinese Yuan Renminbi flag CNY 17.36
Euro flag EUR 139.67
British Pound Sterling flag GBP 173.28
Indian Rupee flag INR 1.9852
Japanese Yen flag JPY 1.3100
South African Rand flag ZAR 12.48
As of Dec 09, 2012
Metropol
Soni Malaj: Telefonata surprizë e Berishës
Soni Malaj, ylli i skenave shqiptare, vjen në këtë rr&e...
Metropol
Anxhelina Hadërgjonaj feston 20-vjetorin
Këngëtarja bukuroshe Anxhelina Hadërgjonaj sapo ka fest...
Metropol
Françeska: Unë vazhdoj singëll, jam e lumtur për lidhjen e Ermalit
Françeska Jaçe është nga vajzat më të...
Metropol
Eneda: Një fëmijë pa martesë, ja pse kjo zgjedhje
Më në fund, lajmet e herëpashershme për Eneda Tari...
Kulturë
Skënderbeu, Historianët suedezë më 1976: Mbrojti pronat e tij
"Shqipëria kryeneçe” është një l...
Kulturë
100 vite Pavaresi, botohet koleksioni i gazetave
100-vjetori i Pavarësisë dhe i krijimit të shtetit t&eu...
Kulturë
Shqiperia e panjohur, 1900-ta, në fotot e rralla të arkivit italian
100 fotografi të Shqipërisë së viteve 1800-1900 vi...
Teknologji
Doha, miratohet një marrëveshje mbi ndryshimet klimatike
Pas negociatave të vështira gjatë konferencës s&eu...
Teknologji
Në Facebook Berisha hap faqe, janë 275 adresa të rreme
Kryeministri Berisha shfrytëzoi dje Ditën e Rinisë, 8 D...
Teknologji
“Voyager 1” futet në shtresë të re, të panjohur deri tani
Anija e NASA-s që funksionon tashmë një kohë t&eum...
 
 
Kapet kamioni me 300 kg marijuanë në portin e Durrësit
Operacioni i policisë kufitare është zhvilluar sot rreth orës 18:30, ndërkohë që nga vendngjarja korrespondentja Klodiana Haxhiaj raporton se droga është sekuestruar në një kamion dhe aktualisht po peshohet nga policia. (foto ilustruese) KOMENTO
 
Menaxhimi i integruar i kufirit, nesër nis zbatimi Kosovë-Serbi Menaxhimi i integruar i kufirit, nesër nis zbatimi Kosovë-Serbi
Marrëveshja për menaxhimin e integruar të kufirit Kosovë-Serbi, e arritur në fillimin e dhjetorit të para një viti, sipas paralajmërimeve të qeverisë kosovare, do të fillojë të zbatohet nesër në orën tetë të mëngjesit, në Jarinjë dhe në Merdar.
KOMENTO (1)
 
 
Kosovë, Krasniqi dënon sulmin në Mitrovicën e veriut Kosovë, Krasniqi dënon sulmin në Mitrovicën e veriut
Kryetari i Kuvendit të Kosovës , Jakup Krasniqi, dënoi ashpër sulmin mbi punonjësit e Zyrës Administrative në Mitrovicën e Veriut, kur mbeti i plagosur me armë zjarri zv/shefi i kësaj Zyre.
KOMENTO (1)
 
 
Haradinaj të hënën në Tiranë me ftesë të Berishës Haradinaj të hënën në Tiranë me ftesë të Berishës
Me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj do të qëndrojë për vizitë në Shqipëri gjatë ditës së hënë
KOMENTO (16) | TE TJERA NGA KOSOVA
 
 
Meta në Berat e Skrapar: Gjendja e rrugëve dramatike
Kreu i LSI-së Ilir Meta e ka cilësuar dramatike gjendjen në të cilën ndodhen akset rrugore që të çojnë në qytetin e Beratit dhe të Skraparit, ndërsa ka kërkuar të ndërhyhet shpejt për to. KOMENTO (16)
 
Greqi, tentojnë të arratisen nga burgu, kapen dy shqiptarë Greqi, tentojnë të arratisen nga burgu, kapen dy shqiptarë
Dy të dënuar shqiptarë tentuan të arratisen mbrëmë pas mesnate nga burgu i sigurisë së lartë të Dhomokos, ku vuajnë dënimet e tyre. Njëri vuan dënim të përjetshëm dhe tjetri është dënuar me 15 vjet burg.
KOMENTO
 
 
Ministria e Jashtme greke: Çështja çame nuk ekziston Ministria e Jashtme greke: Çështja çame nuk ekziston
"Ministri Avramopulos e bëri të qartë që nga fillimi i bisedimeve, se në Greqi nuk ka asnjë çështje të tillë dhe kushdo që konsideron se ka një problem, mund të drejtohet në gjykatat greke”, shprehet zëdhënësi i ministrisë së Jashtme greke.
PDIU: Çështja çame, jo vetëm ligjore, por politike
KOMENTO (90)
 
 
Tragjedi në Kavala. Digjen tre vëllezër 5, 7 e 15 vjeç Tragjedi në Kavala. Digjen tre vëllezër 5, 7 e 15 vjeç
Një tragjedi e tmerrshme ka ndodhur në Kavala të Greqisë, ku 3 fëmijë janë djegur të gjallë, brenda në banesën e gjyshërve të tyre. Djali 15 vjeçar u kthye në shtëpi për të shpëtuar dy vëllezërit më të vegjël, por nuk mundi ...
KOMENTO (13) | TE TJERA NGA RAJONI
 
Korrupsioni, TIA: Shqipëria të zbatojë detyrimet e Konventës së OKB
Transparency International Albania: 9 Dhjetori, Dita Ndërkombëtare kundër Korrupsionit, t’i themi jo. Shqipëria të zbatojë detyrimet e Konventës së OKB kundër korrupsionit. KOMENTO (2)
 
Afganistani kërkon divorc nga traditat martesore Afganistani kërkon divorc nga traditat martesore
Në Afganistan, meshkujt duhet të shpenzojnë një pjesë të pasurisë për të siguruar nuset e tyre. Pagesa e tarifës së domosdoshme paramartesore për prindërit e nuses, mund të kapë mijëra dollarë.
KOMENTO
 
 
Nelson Mandela shtrohet në spital Nelson Mandela shtrohet në spital
Ish-presidenti i Afrikës së Jugut, Nelson Mandela është shtruar në spital të shtunën për disa analiza mjekësore.
KOMENTO | TE TJERA NGA BOTA
 
Tiranë, 40 ditë nga vdekja e Lirak Bejkos, familja e tij në kufijtë e mbijetesës
40 ditë pas vdekjes se ish-të burgosurit politik, Lirak Bejko, familja e tij ndodhet në vështirësi të mëdha ekonomike, ku nuk arrin te siguroje fundin e muajt.
VIDEO: Tiranë, 40 ditë nga vdekja e Lirak Bejkos, familja e tij në kufijtë e mbijetesës KOMENTO (4)
Ekspertët gjermanë: Zv/drejtori i SHISH-it, Isa Çopa është vrarë
Isa Çopa, babai i një djali, ish-efektivi i policisë, prej 11 vitesh agjent i Shërbimit Informativ Shtetëror pranë zyrës së kundër spiunazhi dhe në fund zv/drejtor i SHISH në Durrës, është vrarë. KOMENTO (14)
Ndryshimet në diplomaci, ku lëvizin ambasadorët
Një sërë ndryshimet në selitë shqiptare diplomatike nëpër botë pritet të ndodhin në javët në vazhdim në kuadër të procesit të zëvendësimit të ambasadorëve të cilëve u ka përfunduar mandati. KOMENTO (10)
Greqi, studim sekret për përfitimet nga nafta dhe gazi në det
Një studim sekret për rezervat e hidrokarbureve në jug të Kretës dhe në Jon bën të ditur se pasuria nënujore me naftë dhe gaz është aq e madhe, saqë mund të ndihmojë Greqinë të dalë nga ngërçi ekonomik. Në raport thuhet se “Greqia duhet të mbyllë sa më shpejt bisedimet me fqinjët për delimitimin e zonave ekonomike ekskluzive”. KOMENTO (10)
Rama takim me biznesin e vogël: Berisha e katandisi vendin si Nigeria dhe Etiopia
Kryetari i PS-së, Edi Rama gjatë takimeve me disa nga bizneset e vogla të zonës së Paskuqanit theksoi angazhimin e tij për të hequr taksën e biznesit të vogël. KOMENTO (7)
Atentat 32-vjeçarit në Tiranë, në kërkim autori
Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur gjatë orëve të para të mëngjesit në kryeqytet. Burime të komisariatit numër 4 bëjnë me dije se ngjarja është shënuar në zonën e 9-katësheve.
VIDEO: Atentat 32-vjeçarit në Tiranë, në kërkim autori KOMENTO
Gjykata: 40 ditë burg për Paro Laçin, pritet ekstradimi në Itali
Gjykata e Tiranës vendosi masën e sigurisë “arrest me burg 40 ditë” për aksionarin e Klubit “Partizani”, Paro Laçi, i kërkuar nga drejtësia italiane për trafik droge. KOMENTO (3)
At Nikolla Marku: Prifti serb dhe Janullatos, aleanca e djallit
Të vërtetat historike nuk janë shovinizëm, apo nacionalizëm, përkundër, janë përgjegjësi për të ardhmen dhe kujtesë e domosdoshme për brezat që vijnë. Është detyra jonë është që memorien ta ruajmë domosdoshmërisht për ngjarjet historike në dëm të kombit shqiptar e për t’ua treguar brezave që vijnë. KOMENTO (67)
Lajme te Tjera
 
  Heute waren schon 1 Besucher (1 Hits) hier!
 
 
=> Willst du auch eine kostenlose Homepage? Dann klicke hier! <=
RadioRinesa Me Ne Sa me Afer Vendlindjes Tuaj .. Stafi i RadioRinesa Ju Dëshiron Argetim Dhe Disponim Prane Valëve Tona
Get your own RadioRinesa Chat Box! Go Large RadioRinesa!